Elvas toimus vanemaealiste õppijate jaoks loeng turvalistest kinnisvaratehingutest
Elva Kultuurikeskuses toimus Väärikate Ülikooli loeng turvalistest kinnisvaratehingutest, kus kogenud maakler andis vanemaealistele praktilisi nõuandeid emotsionaalsete otsuste vältimiseks.

Foto: Kaader videost
Elva Kultuurikeskuses toimus 11. aprillil Väärikate Ülikooli raames loeng teemal: “Kuidas teha kinnisvaratehingud turvaliselt?” Loeng on suunatud aktiivsetele vanemaealistele õppijatele, kes soovivad rohkem teada saada turvalistest kinnisvaratehingutest otse kogenud maaklerilt, kellel on palju elulisi näiteid.
“Elu on näidanud, et kinnisvaratehingute temaatika ei ole väga lihtne. Eakamad, kes võibolla igapäevaselt kinnisvaratehingutega ei puutu kokku, kellel ka need nõuandjad kohe võtta ei ole, saaksid siin rohkem aru, kuidas nendest probleemidest hoiduda,” lausus kutseline maakler Kaido Kaljuste
Kaljuste sõnul on probleemiks tihti, et kokkuleppeid ei panda kirja ja inimesed ei suhtle omavahel piisavalt. “Tihti ei ole asi selles korteris või majas, vaid nendes inimsuhetes seal ümber ja seda tuleb ka ostjale korrektselt esitada, see oskus võibolla müüatel paljuski puudub.”
Kaljuste arvab, et inimesed ei hooma alati, mis väärtust kinnisvaraspetsialistid neile pakkuda saavad ja rõhutab spetsialistide erapooletust seoses kinnisvaratehingutega. “Iga spetsialist kipub ka maksma ja teenustasu küsima, et võibolla peljatakse tihti seda ja ei osata hinnata seda, kuidas spetsialist võiks tegelikult kasuks olla.”,
“Tegelikult nendest probleemide käsitlemisel annab hästi palju see kogemus, mis kinnisvaratehingutest on tulnud. Paljudel maakleritel on see kogemus olemas. Müüa ise kipub oma kinnisvara vaatama hästi emotsionaalse vaatega, aga ostja võib tulla vaatama täitsa teise pilguga,” sellisel puhul on Kaljuste sõnul erapooletu ja kogenud maakler või spetsialist kuldaväärt.
Kaljuste rõhub, et ka kinkelepinguid ei ole igas olukorras mõistlik teha, sest neid emotsiooni pealt tehes võib tulemus väga ebameeldiv olla.
“Täna sai ka räägitud sellest, et kinkelepingut võibolla ei ole igas olukorras mõtet teha, kui me räägime sellisest lähisugulaste lähiringkonnast, et oma kodu täna ära kinkida ja kui see on hooldaja või vahel ka oma lähisugulane, siis tasub väga kriitiliselt mõelda selle tehingu üle. Pigem mitte emotsiooni pealt neid tehinguid ja kokkuleppeid teha.”
Kaare, kellel on vaja kinkelepinguga kinnisvara edasi anda, leidis et loeng oli väga vajalik just eakatele inimestele, kellel on vaja vaikselt otsi kokku tõmmata. “Elan Elva vallas, kingituseks saadud elamises, vaja seda edasi kinkida ja sellepärast oli tänane loeng eriti vajalik ja just selle inimese jaoks, kes hakkab “otsi kokku tõmbama” väga vajalik.”
Kaare, kui agar Väärikate Ülikooli loengutel käia võttis loengu hästi ja lühidalt kokku: “Kinkelepingut ära nii lihtlabaselt kohe ruttu tee, pane kõik asjad kirja, enne mõtle ja küsi ikka targema inimese käest järgi.”
Tartu Ülikooli programm “Väärikate ülikool” toimub üle Eesti ning täpsemat infot leiab Tartu Ülikooli kodulehelt.
Veel samal teemal

































